Smoczyca Jadwiga

Smoczyca Jadwiga ♀️
Miłośniczka planszówek

Cechy szczególne:
zielone oczy, wyraźnie zaznaczone łuski smocze na uszach i nosie, legenda głosi że kiedyś zakończyła partię Twilight Imperium w dwie godziny

Dołączyła do stada: styczeń 2022

Smoczy opiekun
Chochlik

Wiz i keeper na jednym z najstarszych polskich Multi User Dungeonach, fedajkin na Arrakis, a także belter i zapalony fan cyberpunka. Noobie w świecie organizatorów konwentów, ojciec trójki smocząt.

Jadwiga to smoczyca, której nie sposób nie zauważyć na konwentach, zwłaszcza w gamesroomach. Znana ze swojej pomocnej natury i wręcz fotograficznej pamięci, z łatwością zapamiętuje najdrobniejsze szczegóły i chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi. Uwielbia zbierać kostki do gry i ma ich już wielką kolekcję. Choć bywa ciamajdą, co czasem przysparza jej drobnych kłopotów, to jej przyjazne usposobienie sprawia, że jest uwielbiana w całym swoim otoczeniu. W wolnych chwilach oddaje się malowaniu figurek do bitewniaków z kolekcji Zofii, co często doprowadza tę ostatnią do białej gorączki. Jednak złość ta nie trwa długo, bowiem Jadwiga ma niewątpliwy talent plastyczny i często wykonuje dla innych smoków okolicznościowe kartki.

Swego czasu sporo plotek wśród innych smoków wzbudzał domniemany romans Jadwigi z kaczką z gamesroomu. Jej słabość do tostów jest szeroko znana, już kilkakrotnie przyłapano ją na wyjadaniu tego przysmaku gżdaczom. Dzięki swoim zniżkom w każdym możliwym sklepie z planszówkami, Jadwiga zawsze jest zaopatrzona w najlepsze gry i akcesoria. Jest też wielką fanką muzyki rockowej, zwłaszcza tej mocniejszej, ale także klasykę ma w małym pazurku. Zna słowa do każdego rockowego kawałka z ostatnich 60 lat, co czyni ją wyjątkową znawczynią muzyki.

Jadwiga to smoczyca pełna pasji i zaangażowania, której artystyczny talent i pamięć do szczegółów czynią ją wyjątkową postacią. Stanowi integralną część smoczej społeczności.

⬅️ Wróć do listy smoków