Smoczyca Elżbieta

Smoczyca Elżbieta ♀️
Opiekunka gżdaczy

Cechy szczególne:
zielone oczy, bujne szmaragdowe włosy i biała smocza broda, najczęściej można ją znaleźć w konwentowych gżdaczroomach

Dołączyła do stada: wrzesień 2023

Smoczy opiekun
Radek „Rynvord” Polański

Niegdyś kapitan u sterów konwentu zwanego Imladris. Smoczy tata który powołał do życia imladrisową gromadę smoków. Bywalec i prelegent konwentów, a kiedy nie jeździ na konwenty, to z uwagą śledzi poczynania ludzkości w kosmosie. Zapalony gracz, fan i członek założyciel frakcji post-apo Atomic Rats.

Elżbieta to radosna smoczyca, która swoją osobowością i charyzmą przyciąga gżdaczy oraz orgów. Jest niezwykle wyrozumiała i zawsze gotowa do pomocy, co sprawia, że najlepiej czuje się wśród gromady ludzi zaangażowanych w organizację konwentów. Nie potrafi już być „tylko” uczestnikiem tych wydarzeń – zawsze chce pomóc i służyć wsparciem. Zna kogoś na każdym możliwym konwencie i cieszy się dużym autorytetem w smoczej społeczności. Jest też ekspertem od serów do tostów i wie z dokładnością co do sekundy, ile czasu w zależności od rodzaju sera i chleba muszą spędzić w opiekaczu. Uwielbia rozmawiać i dobrze się czuje w towarzystwie innych, nie lubi samotności. Często przekonuje innych do zrobienia tego, co chce, a jej zdolności perswazyjne są tak skuteczne, że na konwentowych korytarzach mówi się, że czasem to bardziej ze strachu niż z sympatii.

Elżbieta jest lubiana przez praktycznie wszystkie inne smoki. Jest smoczycą, do której inni przychodzą po poradę, wsparcie lub by rozstrzygnęła konflikty. Bardzo trudno ją zdenerwować, ale jeśli już ktoś doprowadzi ją do tego stanu – nawet Mieszko się wtedy chowa, a Kazimierz robi się potulny jak baranek. Jej obecność zawsze wprowadza spokój i radość, a jej opinia jest bardzo ceniona.

Elżbieta marzy o dalszym wspieraniu organizacji konwentów, wiele radości daje jej bycie niezastąpioną opiekunką gżdaczy. Chce rozwijać swoje umiejętności organizacyjne i perswazyjne, aby jeszcze lepiej pomagać innym i być wsparciem w trudnych sytuacjach. Jej marzenie o stworzeniu idealnej, zgranej społeczności konwentowej motywuje ją do nieustannego działania i angażowania się w kolejne projekty. Jej życiowym celem jest zorganizowanie Polconu w randze Polconu, na którym wszyscy będą się fenomenalnie bawić i wszystkim spodoba się wszystko.


⬅️ Wróć do listy smoków