Smoczyca Bona

Smoczyca Bona ♀️
Pożeraczka filmów i seriali

Cechy szczególne:
lawendowe oczy, rogi częściowo schowane pod łuskami, żywi się popcornem

Dołączyła do stada: lipiec 2022

Smocza opiekunka
Gabriela „Gaba” Kościelniak

Za dnia zawodowo klika w korporacyjny komputer, żeby mieć na konwenty, móc przywdziać smoczą koszulkę i stać się pełnoprawną fandomitką. Wolny czas, którego zawsze jest za mało, skrupulatne dzieli pomiędzy byciem nerdem, a sportowym freakiem.

Bona to smoczyca, która znana jest z niezwykłej pasji do filmów i seriali. Jest mądra i oczytana, szybko też łączy fakty. Jej głośna natura sprawia, że często słychać ją zanim się ją zobaczy. Ta cecha sprawia też, że dla niektórych smoków trudna jest do wytrzymania przez dłuższy czas.
Jest pożeraczką filmów i seriali, która widziała cały sezon każdego nowego serialu już w dniu premiery. Jej ulubioną rozrywką jest bindżowanie czyli maratony w oglądaniu serii, a jej największym marzeniem jest zrobić cosplay porucznika Colombo.

Zna na pamięć wszystkie sezony najdłużej emitowanych seriali, co czyni ją prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie. Kilka razy w ciągu roku ogląda Władcę Pierścieni – ale tylko w wersji reżyserskiej, innych nie uznaje. Bardzo lubi też nocne maratony filmowe z tą trylogią, na które umawia się z innymi smokami. Zbiera pamiątki i rzeczy nawiązujące do Tolkiena, Władcy Pierścienia i Silmarillionu, nawet te wątpliwej jakości jeśli w ich stworzenie włożono pasję i serce. Biegle włada Quenyą.

Bona jest uznaną krytyczką filmową i często pisze felietony, w których dzieli się swoimi spostrzeżeniami i analizami. Marzy o byciu scenarzystką, co motywuje ją do ciągłego rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy. Szybko łączy fakty i nie boi się dobitnie wyrażać swoich opinii. Jej obecność jest zawsze zauważalna, a rozmowy z nią pełne energii i pasji. Wiele smoków uważa ją za prawdziwy autorytet. Bardzo lubi kuchnię włoską, a jej ulubionym daniem jest spaghetti. Znana też jest z tego, że gotuje najlepsze zupy, które są wręcz uwielbiane przez pozostałe smoki. Potrafi przez godzinę opowiadać dlaczego przy gotowaniu tego dania nie wolno zapominać o włoszczyźnie.

Bona marzy o byciu znaną scenarzystką i dąży do tego celu właśnie poprzez swoje liczne felietony i analizy. To smoczyca, która nie tylko kocha oglądać, ale także tworzyć i dzielić się swoimi pasjami z innymi.

⬅️ Wróć do listy smoków