O imladrisie

Smok Kazimierz i Smoczyca Wanda już w 1998 roku postanowili zorganizować fantastyczny konwent. Jako że Smok Zygmunt jest jesieniarą, miało to mieć miejsce w październiku.

Tak powstał “Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką”!

Podczas wydarzenia mieli gromadzić się fani fantastyki z Krakowa, małopolski, a nawet z całej Polski.

Smok Mieszko donosi, że nasz konwent jest jednym z najstarszych festiwali fanów fantastyki nad Wisłą.

Konwent wędrował po wielu krakowskich szkołach. Zmieniał ulice i dzielnice, a aktualnie naszym współgospodarzem jest XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Smoczyca Jadwiga dowiedziała się, że nasza szkoła konwentowa powstała na fundamentach Gimnazjum nr 13 – była to jedna z najlepszych szkół w tym regionie!

W każdym roku do grodu Kraka na nasz smoczy konwent przybywa około 700 osób. W tworzenie imprezy zaangażowani są nie tylko organizatorzy. Dla uczestników wpłacających składkę pojawią się zaproszeni goście, twórcy programu i wolontariusze obsługujący wydarzenie. W 2022 roku, dzięki zaangażowaniu Smoka Zygmunta, nasz konwent miał rangę Polconu. XX Imladris w randzie Polconu odwiedziło aż 1000 osób!

Naszymi partnerami są przedstawiciele władz samorządowych, lokale i ogólnopolskie media. Wielokrotnie otrzymywaliśmy wsparcie finansowe ze strony Miasta Krakowa oraz województwa małopolskiego – jak widać nasz projekt jest wart zainteresowania i dalszego rozwoju!